طراحی سایت اختصاصی و آماده چه تفاوت هایی دارند ؟

به طورکلی وب سایت ها به دو دسته ( آماده – اختصاصی ) تقشیم بندی میشه . اما این دو موضوع میزان بهتر بودن یا بدتر بودن نیست ! هر کدام از این وبسایت ها جایگاه و استفاده خودشون رو دارند .

منظور از وب سایت های اماده همان پلت فرم هایی می باشد که از قبل برنامه نویسی شده و توسعه یافته اند و شما فقط هزینه پیکربندی و خرید قالب یا افزونه های ان ها را پرداخت میکنید و نسبت به وب سایت های اماده هم سرعت راه اندازی بیشتری دارند و هم هزینه کمتری دارند .

اما وب سایت های اماده ان دسته از وب سایت هایی هستند که از ابتدا کد نویسی میشوند و خب به همین دلیل هم مدت زمان پیاده سازی آن ها بیشتر است و هم هزینه آنها .

اینکه کجا باید از وب سایت های آماده استفاده کنیم و کجا از وب سایت های اختصاصی بستگی دارد ، برای مثال زمانی که وب سایتی برای تولید محتوا میخواهیم بهتراست از سیستم مدیریت محتوای آماده ورد پرس استفاده کنیم اما وقتی یک وب سایت برای سفارش درخواست کار و پردازش و پیگیری داریم بهتراست آن رامتناسب با نیاز کاربر طراحی و برنامه نویسی شود .

مقایسه

وب سایت اختصاصی وب سایت آماده
امنیت بیشتر امنیت کمتر
سرعت بیشتر سرعت کمتر
قابلیت شخصی سازی و انعطاف پذیر بالا میزان شخصی سازی نسبت به سایت اختصاصی کمتر است
هزینه توسعه بالا هزینه توسعه پایین
هزینه راه اندازی بالا هزینه راه اندازی پایین
مدت زمان پیاده سازی بیشتراز سایت اماده مدت زمان پیاده سازی کمتر
قالب اختصاصی قالب های متنوع
ماژول ها و پلاگین های مورد نیاز باید برنامه نویسی شوند پلاگین ها و ماژول های آماده و متنوع
هزینه زیر ساخت بالا هزینه زیر ساخت پایین
در نظر داشته باشید تمامی موارد فوق بستگی به تیم ، شرکت ، یا شخصی دارد که سایت را برای شما پیاده سازی می کند

در تکمل این موضوع می توان اشاره کرد همانوطور که گفته شد بسته به این که با چه کیفیتی وب سایت شما پیاده سازی میشود گاه ممکن است سایت اماده سرعت و امنیت بیشتری نسبت به سایت اختصاصی داشته باشد و آن هم به دلیل بی تجربگی و عدم دانش تیم یا شخصی می باشد که سایت شما را پیاده سازی می کند .

وقتی میگوییم سایتی آماده است منظورمان امکانات اولیه یا قالب آن است اما همان سایت آماده را می توان به صورت اختصاصی توسعه داد . پس اینکه دقیقا بگوییم چه سایتی اماده یا اختصاصی می باشد به پارامتر های مختلفی بستگی دارد .

در این راستا وارد لینک : معرفی گروه اوشن بی شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *