اوشن بی  

اوشن بی

طراحی گرافیک چیست ؟


دسته های مطلب

تاریخ طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یک کار هنری باستانی است که قدمت آن به گذشته هیروگلیف مصر میرسد و مربوط به نقاشی های غار حداقل 17000 سال پیش است. طراحی گرافیکی مربوط به جذابیت زیبایی و بازاریابی است. طراحان گرافیک با استفاده از تصاویر ، رنگ و تایپوگرافی بینندگان را جذب می کنند. با این حال ، طراحان گرافیک که در طراحی تجربه کاربر (UX) کار می کنند ، باید انتخاب سبک ها به عنوان مثال ، جایگزاری مناسب تصویر و قلم ، با رویکرد انسان محور ارائه دهند. این بدان معناست که شما باید بر کاربران خاص خود تمرکز کرده و بیشترین همدلی را با آنها داشته باشید در حالی که شما طراحی های زیبایی را ایجاد می کنید که قابلیت استفاده را به حداکثر می رساند. زیبایی شناسی باید به یک هدف مشخص برسد - در طراحی UX ما هنر را به خاطر هنر خلق نمی کنیم. بنابراین ، طراحان گرافیک باید در طراحی بصری منشعب شوند. 

طراحی گرافیک شامل چه چیزهایی میشود؟

طراحی گرافیک فرایند ارتباط تصویری از طریق استفاده از تایپوگرافی ، عکاسی ، شمایل نگاری و تصویرگری است. این رشته زیرمجموعه طراحی ارتباطات بصری و ارتباطات به حساب می آید . طراحان گرافیک نمادها ، تصاویر و متن را ایجاد و با هم ترکیب می کنند تا بازنمایی های تصویری از ایده ها و پیام ها را تشکیل دهند.

آنها از تایپوگرافی ، هنرهای تجسمی و تکنیک های صفحه آرایی برای خلق ترکیب های تصویری استفاده می کنند. از کاربردهای متداول طراحی گرافیک می توان به طراحی شرکتی (آرم و مارک تجاری) ، سرمقاله (مجلات ، روزنامه ها و کتاب ها) ، طراحی محیطی ، تبلیغات ، طراحی وب ، بسته بندی محصول و ... اشاره کرد. 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی برای اوشن بی محفوظ می باشد